Вартість генетичного ДНК тесту і яку інформацію про здоров'я і походження він дасть?

Вартість генетичного тесту і яку інформацію про здоров'я і походження він дасть? Медікал Геномікс - тести ДНК по всій Україні

Про популярність генетичних тестів свідчить той факт, що з їх допомогою можна виявляти різні захворювання на дуже ранній стадії їх розвитку. Є можливість провести їх в лабораторії або ж самостійно. Що таке генетичне тестування? Чи варто до цього підготуватися? Скільки коштують індивідуальні генетичні тести? Ми відповідаємо на найважливіші питання про генетичні тести, що проводяться в приватному порядку.

Генетичні тести, найчастіше виконувані на основі зразка крові або мазка зі щоки, є спеціалізовані тести, проведені лабораторіями генетичного тестування Медікал Геномікс в Києві, Львові, Дніпрі та інших містах України. Проведення такого дослідження вимагає використання відповідних методів аналізу матеріалу, отриманого від пацієнта. Через необхідність використання спеціалізованих технологій і ресурсів ціни на генетичні тести зазвичай вище, ніж на базові аналізи крові.

Що таке генетичне тестування?

Генетичний тест передбачає взяття у пацієнта крові або мазка. Тест безболісний, і пацієнту не потрібно до нього належним чином готуватися. Варто мати на увазі, що аналізи не завжди призначає лікар, вони також можуть проводитися в приватному порядку. Генетичне тестування можна провести в діагностичному центрі. Також є можливість провести домашній тест. У такому варіанті після покупки певної упаковки пацієнту надсилається набір для самостійного забору крові або мазка на будинок. Найчастіше беруть кров з пальця або мазок з щоки або носа. Зразок слід закріпити, а потім відправити в лабораторію. Пацієнту видається спеціальний код, завдяки якому він зможе отримувати результати генетичних тестів. Найчастіше час очікування результатів становить дві-три тижні.

Скільки зазвичай коштує генетичне тестування, яке проводиться в приватному порядку?

Ціна приватного генетичного тесту залежить від того, які умови необхідно виявити і які гени будуть перевірені. Немає верхньої межі ціни на генетичне тестування. Вартість генетичних тестів залежить від обраної генетичної клініки, а також від типу ДНК-тесту, який ми хочемо провести. Деякі тести націлені на виявлення певного захворювання, інші використовуються для виявлення генетичного матеріалу багатьох патогенів, які могли проникнути в наш організм, викликаючи, наприклад, венеричні захворювання. Також існують панелі тестів, що дозволяють перевірити гени на наявність різних мутацій, що вказують на схильність до різних захворювань, включаючи рак.

Чому так важливо генетичне тестування?

Кожна людина (крім людей з вродженими генетичними дефектами) має 23 пари хромосом, що містять близько 23 000 генів - повірте, не всі з них були ретельно описані і проаналізовані. Інформація, що міститься в генетичному коді, визначає не тільки наші риси характеру, особистість або таланти, а й спадкові захворювання.

Оцінки показують, що у кожної людини є як мінімум 10 мутацій, які можуть сприяти розвитку одного з 7000 генетичних захворювань. З цієї причини в багатьох випадках захворювань, які передаються у спадок, варто провести генетичні тести, щоб з'ясувати, чи не є ми також носіями мутованих генів. Крім того, генетичне тестування надзвичайно чутливо. Їх чутливість оцінюється в 99%, що означає, що похибка вкрай мала. З цієї причини генетичне тестування при діагностиці багатьох захворювань виявляється незамінним.

Генетичні тести - коли варто робити?

Генетичні тести надзвичайно важливі, перш за все, при діагностиці генетичних захворювань у пацієнтів, які помітили характерні симптоми, які вказують на можливість їх розвитку. Завдяки цьому можна виявити захворювання, а також призначити відповідну форму лікування. Генетичні тести слід проводити у пацієнтів з дуже високою ймовірністю розвитку певного захворювання (через генетичної схильності). Найчастіше тест використовується для виявлення змін, що підвищують ризик розвитку злоякісної пухлини або серцевого захворювання.

Завдяки генетичного тестування також можна визначити носія конкретної мутацію, що викликає певні захворювання (наприклад, кістозний фіброз), що неможливо в разі основних аналізів крові. З цієї причини майбутнім батькам пропонуються генетичні тести. Також варто провести генетичне тестування, щоб дізнатися, чи може пацієнт приймати певні ліки. Фармакологічні тести найчастіше використовуються перед введенням терапії із застосуванням гіпотензивних засобів, психотропних засобів, протиепілептичних засобів або гормональної контрацепції. Генетичні тести також проводяться за запитом суду або в приватному порядку для встановлення батьківства.

Види генетичних досліджень в Медікал Геномікс Україна - Київ, Одеса, Харків

Генетичні тести характеризуються широким діагностичним спектром. Найбільш часто виконувані спеціальні генетичні тести містять:

  • генетичні тести на рак - їх основна мета - виявити мутації в гені і, таким чином, оцінити ризик розвитку раку,
  • генетичні тести на харчову непереносимість - під час тесту визначається генетична схильність до харчової непереносимості,
  • пренатальні тести - з їх допомогою можна оцінити здоров'я плоду, що розвивається,
  • нутрігенетіческіе тести - завдяки тесту пацієнт може ввести дієту, яка буде відповідати його ДНК,
  • генетичні тести після викидня - вони використовуються в першу чергу для визначення причини викидня, а також статі плоду,
  • генетичні тести на безпліддя - дозволяють визначити генетичні причини безпліддя,
  • генетичні тести на батьківство - в разі сумніву дозволяють встановити батьківство.

Чи є ризики, пов'язані з проведенням генетичного тесту?

Ризик, пов'язаний з проведенням генетичного тесту, в першу чергу пов'язаний з почуттям занепокоєння після отримання результатів, з яких ми можемо дізнатися про розвиток невиліковного захворювання. Крім того, можна виявити наявність генів, відповідальних за захворювання, що розвиваються в сім'ї пацієнта, які можуть вплинути на рішення про планування дитини.

Результати проведених генетичних тестів також можуть розкрити інформацію про генетичні захворювання, присутніх в сім'ї. Завдяки цьому його наступні учасники можуть проходити тести для оцінки ризику його розвитку. Хоча тест шукає конкретну мутацію, іноді результат може виявити дані про іншому захворюванні. Це називається випадкове відкриття, яке може суттєво вплинути на курс лікування.

Як підготуватися до генетичного тесту в Медікал Геномікс Україна?

Протипоказань до генетичного тестування немає. Серйозні захворювання, ліки або вагітність не впливають на мутації генетичного коду. Пам'ятайте, що генетичний тест потрібно проводити лише один раз в житті, оскільки генетичний код не змінюється.

 
Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Буває що дідусь і бабуся сумніваються, чи справді дитина, яку вони вважають онуком/онукою, нею родич. В інших випадках може йтися про братів і сестер, які не впевнені у своїх стосунках один з одним. Інша ситуація - мати хоче довести дідусеві та бабусі, що це їхній онук/онука.

Якщо ви сумніваєтеся у своєму біологічному батьківстві або підозрюєте, що можете бути біологічним батьком дитини, виконайте простий генетичний тест на батьківство. Він дозволяє на 100% виключити батьківство або підтвердити його з достовірністю понад 99,9999%.

Що таке дієта на основі ДНК-аналізу? Все, що вам потрібно знати

Тест на батьківство - ДНК-тест, що підтверджує батьківство, це найнадійніший тест для підтвердження (99,99%) або виключення (100%) батьківства.

Щороку в Україні спостерігається помітне зростання інтересу до генетичних досліджень, спрямованих на виявлення генетичних мутацій, що ведуть до розвитку раку.

Чи можна передбачити, що розвинеться рак або що у дітей буде муковісцидоз або синдром Дауна? Генетичні тести дозволяють визначити ступінь такого ризику. Це корисний інструмент для запобігання генетичних захворювань.

Єдиний надійний спосіб встановити батьківство - пройти генетичний тест на батьківство. Зробити ДНК-тест можна тільки на основі зразка від батька і дитини. Це можливо, тому що ми аналізуємо до 34 ДНК-маркерів - і це найбільший пул, доступний на ринку!

В світі тисячі випадків, коли чоловіки виховують несвоїх дітей. Однак батьківство дуже легко підтвердити, просто здавши тест. Якщо ви сумніваєтеся в своєму батьківстві або не впевнені, виховуєте ви свою дитину, пройдіть тест.