Генетичні дослідження в Україні. Аналіз ДНК на батьківство (материнство) і спорідненість - як зробити тест ДНК

Рубрика
Генетичні дослідження в Україні. Аналіз ДНК на батьківство (материнство) і спорідненість - як зробити тест ДНК

В країнах, де законодавство дозволяє судовий розгляд у справі про встановлення батьківства, дослідження по визначенню ступеня споріднення між людьми набули великого значення. Оскільки таке дослідження можна проводити і в приватному порядку, останнім часом воно стало популярним. Перший генетичний тест для встановлення спірного батьківства грунтувався на антигенну мінливість еритроцитів. В даний час дослідження, що проводяться з метою укладення судових експертів, засновані на аналізі так званих генетичних маркерів, що представляють собою Микросателлитная послідовності ДНК, характерні і індивідуальні для кожної людини. На основі маркерів визначається генетичний профіль кожного обстежуваного людини, а потім профілі, наприклад, передбачуваних батька і дитини порівнюються один з одним. Таке порівняння разом зі статистичним аналізом дозволяє остаточно визначити - підтвердити або виключити - чи є досліджуваний чоловік біологічним батьком обстежуваного дитини. Самий великий аналіз тестів на батьківство, Київ включає в себе цілих 24 генетичних маркера, і його результат дозволяє з 100% вірогідністю виключити батьківство або його підтвердження з ймовірністю, що межує з достовірністю, тобто вище 99,9999%.

Аналізуючи спадкові риси в статевих хромосомах X і Y, можна встановити генетичну спорідненість між членами сім'ї як по жіночій лінії (наприклад, між сестрами), так і по чоловічій лінії (наприклад, дідусь і онук по батьківській лінії). Таке дослідження часто використовується для цілей заповіту або ідентифікації. Здатність ідентифікувати успадковані риси в статевих хромосомах або мітохондріальної ДНК також використовується в комерційно доступних генеалогічних тестах. Дослідження на основі Y-хромосоми, в разі тесту для чоловіків, дозволяє віднести походження тестованого людини до певної популяції чоловіків.

Генетична експертиза є одним з основних доказів у процесі встановлення батьківства і спорідненості, в той час як можливість генетичної ідентифікації за залишковим кількістю збереженої ДНК дозволяє використовувати порівняння генетичних профілів в судовій медицині з так званими мікрослідів, які можуть бути, наприклад, на зубний щітці, жувальній гумці, використаної серветці, льодяники, недопалку, серцевині яблука і навіть особистому нижній білизні.

Встановлення батьківства чи материнства - тести ДНК (Київ, Вінниця, Харків, Львів). Ці медичні тести були розроблені для осіб, які бажають вирішити питання батьківства чи материнства. Для їх виконання вам не потрібно виконувати будь-які процедури, крім наявності відповідних генетичних зразків - дитини і батька або дитини і матері.

Генетичне тестування батьківства засноване на аналізі ДНК клітин, що містять ядро ​​клітини. Тому можна використовувати різні зразки. У генетичному аналізі виділяють наступні етапи:

ІЗОЛЯЦІЯ ДНК

Першим кроком є ​​ізоляція, яка полягає в «добуванні» ДНК із зразків, доставлених в лабораторію. Сюди поміщається ряд ферментів, що розчиняють клітинні мембрани, що оточують ДНК. Потім зразки піддають серії центрифугування і осадження для отримання чистої ДНК. Його використовують для подальшого аналізу або заморожують до відновлення тесту.

ПЛР РЕАКЦІЯ

Після виділення виходить занадто низька концентрація ДНК, яка робить тест неможливим. Тому на наступному етапі використовується ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), яка полягає в багаторазовому нагріванні і наступному охолодженні зразка в присутності спеціальних органічних хімічних сполук. Завдяки цій реакції виходять сотні тисяч копій ДНК, які можна успішно використовувати на наступному етапі дослідження.

Секвенування  ДНК

Останній крок повністю автоматизований і використовує пристрій, який називається секвенсором. Він пов'язаний з комп'ютером і використовує лазерні промені для перевірки порядку пар основ в ДНК. У ДНК-тестування для визначення батьківства зазвичай використовується метод мультиплексной STR. Він аналізує тільки вибрані ділянки ДНК, звані локусами, STR-системами або генетичними маркерами. У маркерах перевіряється кількість повторюваних спеціальних нуклеотидних мотивів, завдяки яким числа з'являються на даному маркере в результаті дослідження. Це так званий генетичний профіль тестованого людини. Це індивідуальна особливість даної людини. Кожен маркер описується двома числами, тому що кожен з нас успадковує половину матеріалу від батька і матері. Порівняння профілів за допомогою ДНК-тесту дозволяє фахівцям Медікал Геномікс Україна визначити ймовірність біологічного споріднення між даними людьми і, таким чином, однозначно підтвердити або виключити батьківство.

Мережа європейських  лабораторій Медікал Геномікс представлена ​​в кожному місті в Україні (Київ, Одеса, Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Житомир, Чернігів, Чернівці, Черкаси, Суми, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Дніпро, Кривий Ріг, Кропивницький, Маріуполь, Полтава, Харків), заснована на багаторічному досвіді лабораторних діагностів і співпраці з фахівцями, включеними до списку експертів в галузі судової генетики, пропонує широкий спектр ДНК-тестів для визначення батьківства і спорідненості, що замовляються як для приватних, так і в судових цілях. Ми запрошуємо Вас ознайомитися з пропозицією.

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Поняття «аналіз ДНК» з'явилося в побуті ще 1980 року, і нині немає людини, яка з нею незнайома. Заглибимося в термінологію, ДНК-тест – процедура внутрішньовидової ідентифікації.

Медичний центр Медікал Геномікс Україна пропонує підтверджені наукою можливості зберегти свою молодість та здоров'я на всіх життєвих етапах.

Тридцять вісім років тому Алек Джефріс, генетик із Британії, дійшов висновку, що ДНК кожної людини унікальна. Надалі це відкриття вчені поклали основою методу, який знайшов застосування у криміналістиці, у світі науки.

На сьогоднішній день на території України дедалі популярнішими стають ДНК лабораторії. За останні роки кількість людей, які бажають замовити ДНК — тестування на встановлення спорідненості у Києві та по всій Україні, зросла в кілька разів.

Дізнатися про своє етнічне походження, досліджувати свою сімейну історію та знайти нових родичів зовсім нескладно завдяки простому тесту ДНК.

Молекулярний тест на коронавірус за допомогою ПЛР - це точний тест, рекомендований ВООЗ для підтвердження коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Будьте абсолютно впевнені в батьківстві завдяки найбільш популярним ДНК-тестам на батьківство. Досить взяти зразки будь-якого формату з ДНК від батька та дитини: мазки зі щоки, щітки, окуляри, столові прилади, соломинки тощо.

У нашому списку послуг доступні різні типи тестів для підтвердження зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Варто пам'ятати, що використовуються для перевірки різних параметрів. Тести ПЛР підтверджують поточну інфекцію COVID-19.

ДНК-тестування для встановлення батьківства полягає у порівнянні генетичних профілів передбачуваного батька та дитини. Подібні тести проводяться для визначення ступеня спорідненості між членами сім'ї однієї статі: сестра – сестра, дідусь – онук.