FAQ по проведенню ДНК тесту

Рубрика
FAQ по проведенню ДНК тесту

ДНК-тести покликані допомогти в рішенні різноманітних складних ситуацій - коли потрібно визначити батьківство, при розподілі спадщини, в пошуках зниклих людей і в кримінальних справах. ДНК-тести гарантовано дають точну відповідь в суперечках про спорідненість і приналежності біоматеріалу тій чи іншій людині. Незважаючи на те, що ДНК-тести використовуються вже не одне десятиліття, вони викликають чимало запитань. Тут відповідаємо на найпоширеніші з них.

Де можна зробити ДНК-тест?

В Україні діють як державні, так і приватні лабораторії ДНК-тестування. Вони пропонують різний спектр послуг та цінову політику. Не всі лабораторії працюють з усіма видами нестандартних зразків ДНК, тому якщо ви шукайте, де можна зробити ДНК тест, варто враховувати те, які біоматеріали ви зможете надати для дослідження. Звертайте також увагу на наявність у лабораторії ліцензії МОЗ, а також міжнародних акредитацій AABB, ISO. Висновки таких лабораторій приймаються в судах не тільки України, а й за кордоном.

Медікал Геномікс Україна - приватна лабораторія, де можна зробити тест на батьківство і спорідненість, генетичну реконструкцію батьківства, генеалогічний та медичний тест.

Чи можливо провести тест в домашніх умовах?

Тест в домашніх умовах має на увазі тільки забір біоматеріалу. Ви можете замовити в лабораторії набір для домашнього забору матеріалу, який включає в себе аплікатори, інструкцію, фінансові документи.

За допомогою набору можна взяти мазки буккального епітелію - це клітини слизової з внутрішньої сторони щоки. Процедура проста і займає всього пару хвилин, і вона абсолютно безболісна і комфортна навіть для новонародженого.

Чи можна провести тест на батьківство без участі матері або батька?

Так, існує можливість провести ДНК-тест без участі батька або матері. У таких випадках отримати стандартний зразок для ДНК-дослідження (букальний епітелій) в більшості випадків не можна, але можна використовувати нестандартні матеріали, які можуть містити біологічні сліди. Це волоски з цибулинами, недопалки цигарок, біологічні рідини на тканинах, предмети особистої гігієни та інші предмети. Про те, які саме матеріали підійдуть і як їх правильно зберегти, слід дізнатися в лабораторії.

Цей вид тесту підходить, коли передбачувані батьки недоступні або коли потрібно зробити досудовий тест таємно, не повідомляючи другого учасника, коли в родині зникла довіра і необхідно перевірити партнера.

Що потрібно для ДНК-тесту?

Для проведення ДНК-дослідження від кожного його учасника потрібно отримати зразок ДНК. Дезоксирибонуклеїнової кислоти міститься у всіх клітинах організму, але для дослідження найкраще підходить букальний епітелій. Це стандартний біоматеріал для генетичного дослідження, тому для нього беруть мазки з внутрішньої сторони щоки.

Для здачі біоматеріалів не обов'язково приїжджати в лабораторію, це можна зробити за допомогою домашнього набору, куди входять аплікатори, фінансові документи та інструкція по забору стандартних зразків. Як проходить взяття мазків:

  • необхідно обполоснути рот чистою водою, після чого провести кожним аплікатором (два для кожного учасника) 20 раз по внутрішнім сторонам щоки з легким натиском (один аплікатор для лівої і другий для правої щоки);
  • аплікатори від кожного учасника потрібно покласти в окремі конверти, підписати їх і заповнити всі графи;
  • надішліть конверти на адресу лабораторії.

Генетичний матеріал можна також здати в одному з пунктів прийому зразків. Лабораторії Медікал Геномікс Україна має 78 пунктів збору біоматеріалів по всій країні.

Чи можна надати для тесту волосся, одяг або предмети гігієни?

Якщо отримати стандартний матеріал з якої-небудь причини не можна, існує досить довгий список нестандартних матеріалів, які можна надати для ДНК-аналізу:

  • волоски з цибулинами;
  • нігті;
  • одяг, постільна білизна, рушники з біологічними плямами (сперма, слина, кров);
  • леза бритви;
  • зубна щітка;
  • пустушка новонародженого;
  • недопалки цигарок та ін.

З нестандартними матеріалами працювати складніше і для кожного конкретного виду біоматеріалу існує своя інструкція по забору стандартних зразків. Також перед відправкою нестандартних зразків варто зателефонувати в лабораторію і уточнити, чи приймає вона ті чи інші види матеріалів.

Що потрібно взяти у дитини для ДНК-тесту?

У дитини, також як і у дорослого, беруть букальний епітелій методом мазка з внутрішньої порожнини рота. Це абсолютно безболісна, проста і швидка процедура. Якщо отримати букальний епітелій не можна, можна здати для аналізу використану пустушку, волосинки з цибулинами, нігті, ложки або трубочки, якими користувався дитина.

З якого віку можна проводити ДНК-тест?

Багатьох батьків хвилює питання, коли можна зробити ДНК-тест? Вік дітей сьогодні не має ніякого значення для генетичного дослідження. ДНК-тест можна проводити з перших днів життя дитини, оскільки для тесту потрібен тільки букальний епітелій, який беруть з внутрішньої сторони щоки. Також існує можливість зробити тест на батьківство при вагітності, для чого беруть венозну кров жінки, що також не завдає жодної шкоди ні дитині, ні матері.

Чи можна використовувати висновок в суді?

Досудове ДНК-тест можна використовувати в суді як один з аргументів, який буде мотивувати суд до призначення судової генетичної експертизи у державній лабораторії. Якщо відповідач ухиляється від проведення тесту, результати досудової експертизи можуть стати непрямим доказом батьківства.

Замовити ДНК-тест для суду можна в лабораторії Медікал Геномікс Україна. Висновок лабораторії Медікал Геномікс Україна приймаються також судами Європейського Союзу.

Чи можна довіряти ДНК-тестів?

ДНК-тест проводиться з використанням сучасного, високоточного обладнання та спеціальних реактивів, а над експертизою працюють вчені-генетики. У лабораторії Медікал Геномікс Україна результати перевіряють дві незалежні групи вчених під керівництвом чотирьох докторів наук в генетиці. Подвійна перевірка результату виключає можливість помилки.

Під час дослідження аналізується 16, 20, 25 і 33 локусу хромосоми. Чим більше локусів, тим точніше результат, але навіть аналіз 16 локусів дає мінімум 99.9999% підтвердження спорідненості і 100% - спростування. Результати тестування включають два показника - комбінований індекс батьківства і ймовірність батьківства. Імовірність батьківства ніколи не може бути 100%, оскільки залишається вкрай мала ймовірність випадкового збігу - в 1 випадку з 100 тисяч. У випадку ж з спростуванням батьківства тест дає завжди відповідь зі 100% вірогідністю.

Чи можна провести ДНК-тест анонімно?

Так, зразки ДНК можна вилучати і відправляти анонімно. Ви можете вказати будь-які імена при замовленні дослідження, лабораторія не вимагає паспортів або свідоцтв про народження від учасників дослідження.

Терміни проведення тесту

Терміни проведення експертизи залежать від типу тесту, виду наданих зразків, терміновості замовлення, кількості учасників. У більшості випадків тест на визначення спорідненості виконується за 7-9 робочих днів. Терміновий тест виконується за 4-5 робочих днів. Найбільш тривалим є генеалогічне дослідження - 15 днів по лінії батька і 50 днів по лінії матері.

Конфіденційні результати тесту?

Результати досліджень можуть бути знеособлені і лабораторія гарантує повну конфіденційність дослідження. Особисті дані лабораторія збирає тільки в разі якщо клієнт добровільно погоджується надати їх.

Провести ДНК-тест в лабораторії Медікал Геномікс Україна

Зробити тест ДНК для встановлення батьківства, спорідненості між передбачуваними сиблингами, племінниками і дядьками / тітками і інші види експертиз можна в лабораторії Медікал Геномікс Україна. Тут ви також можете провести медичний тест, щоб встановити діагноз або перевірити схильність до розвитку тієї чи іншої хвороби.

Лабораторія працює відповідно до високих стандартів якості, точності, конфіденційності та пропонує найбільш доступні ціни на генетичні дослідження і високу швидкість роботи. Дізнатися, скільки коштує дослідження і скільки часу займає, можна в розділі «Ціна і терміни тесту ДНК».

Похожие статьи
Сподобався пост? Підпишіться на оновлення сайту
Залишити відповідь

Останні статті

Буває що дідусь і бабуся сумніваються, чи справді дитина, яку вони вважають онуком/онукою, нею родич. В інших випадках може йтися про братів і сестер, які не впевнені у своїх стосунках один з одним. Інша ситуація - мати хоче довести дідусеві та бабусі, що це їхній онук/онука.

Якщо ви сумніваєтеся у своєму біологічному батьківстві або підозрюєте, що можете бути біологічним батьком дитини, виконайте простий генетичний тест на батьківство. Він дозволяє на 100% виключити батьківство або підтвердити його з достовірністю понад 99,9999%.

Що таке дієта на основі ДНК-аналізу? Все, що вам потрібно знати

Тест на батьківство - ДНК-тест, що підтверджує батьківство, це найнадійніший тест для підтвердження (99,99%) або виключення (100%) батьківства.

Щороку в Україні спостерігається помітне зростання інтересу до генетичних досліджень, спрямованих на виявлення генетичних мутацій, що ведуть до розвитку раку.

Чи можна передбачити, що розвинеться рак або що у дітей буде муковісцидоз або синдром Дауна? Генетичні тести дозволяють визначити ступінь такого ризику. Це корисний інструмент для запобігання генетичних захворювань.

Єдиний надійний спосіб встановити батьківство - пройти генетичний тест на батьківство. Зробити ДНК-тест можна тільки на основі зразка від батька і дитини. Це можливо, тому що ми аналізуємо до 34 ДНК-маркерів - і це найбільший пул, доступний на ринку!

В світі тисячі випадків, коли чоловіки виховують несвоїх дітей. Однак батьківство дуже легко підтвердити, просто здавши тест. Якщо ви сумніваєтеся в своєму батьківстві або не впевнені, виховуєте ви свою дитину, пройдіть тест.